POLONEUM DOM O NAS MISJA PLANETA NIEBIANIE BIBLIOTEKA PROGRAMY PROJEKTY PRZEGLĄD POLE SPONSORZY KONTAKT

ZAPAMIĘTAJMY TĘ PANIĄ!

Spójrzmy na tę Panią - nigdy nie zapomnijmy!
Niedawno zmarła 98 letnia Polka, której na imię było Irena.
15 Lutego 1910 - 12 Maja 2008

Irena Sendler (z domu Krzyżanowska,

znana powszechnie w Polsce jako Irena Sendlerowa)


Pani Irena Sendler była Polką wyznania katolickiego, pracowała w opiece społecznej, będąc jednocześnie członkinią polskiego ruchu oporu Żegota w okupowanej przez Niemców Warszawie podczas Drugiej Wojny Światowej.

Świat stał się bardzo niesprawiedliwy... zawsze taki był. Nagroda nie zawsze dostaje się temu, który na nią najbardziej zasłużył.

A Pani Sendlerowa uratowała 2500 Polskich dzieci, które zostały zakwalifikowane przez nazistów jako "żydzi", szmuglując je z Warszawskiego Getta.

Wspomagana przez dwa tuziny innych członków Żegoty, zaopatrzyła je w fałszywe dokumenty, i zorganizowała im schronienie u rodzin i w domach dziecka poza Gettem.Została złapana, i naziści połamali jej obie nogi, ramiona, oraz ciężko ją pobili.

Pani Irena trzymała listę nazwisk wszystkich przeszmuglowanych dzieci, miała tę listę w szklanym słoiku, zakopanym pod drzewem w jej ogródku.


Po wojnie próbowała odnaleźć rodziców, w razie gdyby udało im się ujść z życiem po tej pożodze wojennej i mogliby się połączyć z rodziną. Większość została wywieziona do obozów koncentracyjnych, gdzie zginęli. Dzieci, którym pomogła zostały przyjęte do rodzin zastępczych lub adoptowane.

W zeszłym roku - z górą 70 lat po czasie!!! - Pani Irena została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Nie została odznaczona.

Prezydent Obama dostał ją w rok przed prezydenturą za pracę w organizacji społecznej ACORN

Al Gore również ją otrzymał - za pokaz slajdów nt z gruntu fałszywej, nigdy nieudowodnionej naukowo teorii o "globalnym ociepleniu" !

KU PAMIĘCI - 70+ LATA POTEMNiniejszym wywiązujemy się ze swej roli przypominając o tej rocznicy.

Mamy nadzieję, że zachowacie się podobnie...

To już ponad 60 lat od zakończenia Drugiej Wojny Światowej w Europie.

Historia ta jest zapisana jako czyn upamiętniający tamten czas, ku pamięci ponad 60 milionów członków wszelkich narodowości świata, 20 milionów Rosjan, prawie 6 milionów Polaków, co oznacza, ze co 6-ty Polski obywatel został unicestwiony podczas tej wojny - najwyższa cena krwi w tej wojnie ze wszystkich narodów świata! Hekatomba ta objęła katolików, prawosławnych, judaistów, muzułmanów i przedstawicieli innych wyznań, oraz tysiące ich przywódców religijnych.

Wszyscy sposród tych 60+ milionów
zostali wymordowani, zmasakrowani, trwale okaleczeni, zgwałceni, spaleni żywcem, zagłodzeni na śmierć i poniżeni na wszelkie możliwe sposoby!

Postarajmy się koniecznie, by świat o tym nie zapomniał, ponieważ ciągle są tacy, którzy mogliby i usiłują dokonać tego ponownie.

Proszę roześlijcie tę historię swym znajomym i poproście ich, aby zachowali ją w swej pamięci dla następnych pokoleń.


DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ W POLONEUM!

Byłoby nam niezwykle przyjemnie, gdybyście zechcieli podzielić się z nami Waszą opinią,
prosimy o kontakt z nami tutaj.


ZASTRZEŻENIE | PRYWATNOŚĆ | WARUNKI_POLONEUM | KODEKS ETYKI POLONEUM | REGULAMIN PP | POLISA PP | OŚWIADCZENIE PP

Copyright POLONEUM INCORPORATED since 1998