MY NIEBIANIE PLANAŻ SŁACHA PLANETA POLONEUM PEACE AKADEMIA PRAWDA TIIT XLF BIBLIOTEKA PROGRAMY PROJEKTY RÓD POLE KONTAKT

TMP TYMCZASOWE MOCNE PRZEKONANIE


Powyższy PaTyCZKowy zapis TMP jest symbolem tego pojęcia.

Przyjmowanie Tymczasowych Mocnych Przekonań,TMP, , jest wg STANDARDU niezbędne do egzystencji ze ŚWIADOMOŚCIĄ i w praktyce odpowiada ono pod wieloma względami przyjmowaniu silnej wiary, tak jak jest to wymagane w tradycji wszystkich systemów religijnych. Różnica między wiarą, a TMP istnieje, ale jest tak subtelna, że może być dla wielu nawet niezauważalna, jednak zawsze pozostaje zasadnicza i głęboka - wiarę religijną przyjmuje się raz i na zawsze z wymogiem ponoszenia konsekwencji od jej odejścia, natomiast TMP może być zmienione w każdej chwili bez żadnego stresu dla BYTU i ŚWIADOMOŚCI, właśnie tak jak musi to robić ten alpinista wspinający się na szczyt góry, żeby nie przerywać swej wspinaczki. Przyjęcie TMP to tylko etap tej misji/SŁACHY, a w żadnym przypadku nie jej finał.
STANDARD stawia jedyny WARUNEK uzasadniający zmianę przyjętego przez nas . Jest to zaakceptowanie przez nas z pełnym uwzględnieniem w całym naszym rozumowaniu ARGUMENTU. Każdy ARGUMENT składa się z POJĘĆ ściśle zdefiniowanych w dziale DEFINICJE zawierających linki do dodatkowych niezbędnych wyjaśnień, ponieważ rygorystycznie przestrzega wymagań STANDARDU i Jej działy zawierają permanentnie INFORMACJĘ z każdej dziedziny NAUKI i TECHNOLOGII, ze wszystkich KULTUR, SZTUK, TEORII, IDEOLOGII i aspektów ŻYCIA.
nie narzuca zasad przyjmowania , ponieważ nie sposób dogodzić każdej fizjologii, poniżej jednak podaje listę wskazówek umożliwiających pragmatyczne podejście do weryfikacji swoich poglądów i przeprowadzania korekty rozumowania.
PROCES PRZYJMOWANIA
1. Stwierdzenie podejrzenia istnienia infominacji w naszej wierze lub którymś z naszych aktualnych
2. Udział w POLEMICY w celu ustalenia ARGUMENTU podważającego nasze aktualne

3. Konfrontowanie nowego ARGUMENTU poprzez testowanie go z argumentacją z własnego doświadczenia
4. Wstępne przyjęcie nowego
5. Testowanie logicznej konsystencji nowego poprzez konfrontowanie go z naszymi pozostałymi
6. Testowanie logicznej konsystencji nowego poprzez konfrontowanie go z innych osób
7. Rozważne usunięcie podejrzenia istnienia infominacji w naszym nowoprzyjętym
8. Zachowanie w ŚWIADOMOŚCI potrzeby permanentnego każdego

Powyższe porady już okazały się pożyteczne do tego stopnia, że wiele osób osiągnęło dzięki nim mentalną satysfakcję i w ostatecznej konsekwencji poczucie życiowego spełnienia, zaspokojenia bieżących potrzeb swojej fizjologii, a nawet polepszenie zdrowia i egzystencjalny komfort.

ZASTRZEŻENIE | PRYWATNOŚĆ | WARUNKI_POLONEUM | KODEKS ETYKI POLONEUM | REGULAMIN PP | POLISA PP | OŚWIADCZENIE PP

Copyright POLONEUM INCORPORATED since 1998